Paryžius - meilės ir kruasanų miestas

Apie kelionę į Prancūzijos sostinę, tituluojamą "meilės miestu", svajoja ne tik poros, bet apskritai dažnas keliautojas. Na ir nenuostabu, jog pagal 2018 metų statistiką šis miestas yra lankomiausias pasaulyje. Sunku pasakyti ar Paryžius traukia jau miesto simboliu tapusiu Eifelio bokštu ar gurmanišku maistu, ar aukšto lygio mada, ar įspūdingomis meno kolekcijomis ir istoriniais pastatais ir paminklais, tačiau visi sutiks - tai miestas, kurį privalu pamatyti bent kartą gyvenime.

Kodėl Paris (liet. Paryžius)? 250-247 m. prieš mūsų erą Paryžių įkūrė galų gentis pavadinimu Parisii. 18 - amžiaus viduryje šis didžiausias Prancūzijos miestas tapo Vakarų pasaulio intelektinio ir kultūrinio pasaulio sostine. Panašu, jog tokį titulą Prancūzijos sostinė išsaugojo ir iki šių dienų. 1991-aisiais Paryžius įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Dabar čia gyvena daugiau nei 2 milijonai gyventojų, o miestą kasmet aplanko keliolika milijonų turistų.

Paryžius užsitarnavęs garbingą vardą tarp daugelio meno mylėtojų. Čia gyveno ir kūrė tokie garsūs menininkai kaip Pablas Pikasas, Van Gogas, Renuaras, Salvadoras Dali. Todėl miestas yra sukaupęs itin didelį kiekį geriausių pasaulyje meno kūrinių. Garsius menininkus Paryžius traukė ne veltui - čia buvo ne tik meno ir kultūros sostinė, bet kiekvienas miesto kampas ir gatvelė dvelkė romantika, bohemija ir įkvėpė kurti.

Kasmetinė mados savaitė, naujausios mados tendencijos, gardus prancūziškas vynas, gurmaniškos varlių šlaunelės, švieži kruasanai ir bohemiškieji prancūzai - tai tik dar keletas priežasčių pamilti Paryžių.

Lankytinos vietos

Į Paryžių turistai plūsta iš visų pasaulio kampelių ne tik dėl Eifelio bokšto ar prancūziško batono. Šis miestas traukia didele gausa turtingų istorinių pastatų ir paminklų, tokių kaip: Šventosios Širdies bazilika, Triumfo arka ar Versalio rūmai. Paryžius patrauklus ir įvairaus plauko menininkams: tradicinio meno šalininkams gardus kąsnelis - muziejus Luvras, o modernaus meno žinovams - Pompidu centras. Galiausiai, vienas didžiausių Europos miestų gali pasiūlyti tikrai didelę pramogų įvairovę pagal kiekvieno norus ir amžių - nuo kruizo Senos upe, ramaus poilsio Liuksemburgo soduose, naktinių linksmybių Monmartre iki nuotykių Disneilende.

Muziejus Luvras (15 eurų)

Nesvarbu ar esate meno muziejų mėgėjas ar juos apeinate iš tolo, turbūt nenorėsite praleisti progos pamatyti vieną žinomiausių paveikslų pasaulio meno istorijoje - Leonardo Da Vinčio "Mona Lizą". Be šio pripažinto šedevro, vienas svarbiausių muziejų pasaulyje gali pasigirti 30000 tūkstančių meno kūrinių kolekcija, skaičiuojančia metus nuo antikos laikų iki 15-19 amžiaus. Kiti žymiausi kūriniai: Milo Venera ir Samotrakės Nikės skulptūros, Botičelio freskos ir Eženeo Delakrua paveikslas "Laisvė barikadose". Bilietas į Luvro muziejų suaugusiajam kainuoja 15 eurų, o jaunimui iki 25 metų - įėjimas nemokamas.

Monmartras

Norite iš tikrųjų patirti paryžietišką dvasią? Eikite pasivaikščioti po Monmartrą - bohemiškąjį Paryžiaus rajoną. Čia tokia Prancūzija, kokią įsivaizduojate tik sapnuose - gatvėse išvysite čia pat meno šedevrus kuriančius menininkus, pasipuošusius klasikinėmis prancūziškomis beretėmis, išgirsite akordeono skambesius, pasirodymus rengs gatvės artistai. Vakare ši vieta nušvis ne tik romantiškomis spalvomis, bet ir audringų linksmybių dvelksmu - visi trauks į žymiausią Prancūzijos kabaretą Moulin Rouge (liet. Mulen Ružas).

Šventosios Širdies bazilika

Aukščiausioje Paryžiaus vietoje pastatyta skaistaus baltumo Šventosios Širdies bazilika, iš tolo atrodo lyg vestuvinis tortas. Ši bazilika taip pavadinta ne veltui - ji skirta Jėzaus Šventajai širdžiai. Bažnyčios viduje įrengta Jėzaus mozaika liepsnojančia širdimi, vietai suteikia itin magišką jausmą. Lankytojai turi unikalią galimybe grožėtis Paryžiaus panorama jau nuo Bazilikos terasos. Įėjimas nemokamas.

Paryžiaus Disneilendas (nuo 87 eurų)

Nesvarbu ar esate peržengęs jau trečią dešimtį ar dar nepasiekėte nei antros - Disneilende smagu visiems! Tai 1943 hektarų plotą užimantis pramogų pasaulis, sudarytas iš dvejų parkų - Disneilendo parko su Miegančiosios Gražuolės pilimi bei klasikiniais animaciniais herojais ir Walt Disney Studio parko. Iš 35 abejuose parkuose esančių atrakcionų sau tinkamą išsirinks tiek vaikai, tiek ekstremalesnius pasivažinėjimus mėgstantys suaugusieji. Apsilankymas viename parke suaugusiajam kainuoja 87 eurus, abejuose - 107 eurus, o vaikams nuo 3 iki 11 metų - viename parke 80 eurų, o dvejuose 100 eurų.

Kruizas Senos upe (nuo 15 eurų)

Ši pramoga leis Paryžių pamatyti iš visiškai kitokios perspektyvos - praplaukti po keliais iš 35 upės tiltų, pamatyti Eifelio bokštą, Notre-Dame katedrą ir Luvro muziejų visiškai kitu kampu. Romantiškai dienos pabaigai, patartina į kruizą leistis jau leidžiantis saulei - miestas sužiba milijonais šviesų ir sukuria magišką atmosferą. Kai kurie kruizai pasiūlys net tik nuostabią panoramą, bet ir vakarienę ar pietus tam įspūdžiui sustiprinti. Valandos pasiplaukiojimas laivu kainuos 15 eurų, o bilietas su papildomais pietumis ar vakariene - 27 eurus.

Liuksemburgo sodai

Ramią popietę malonu praleisti vaikštant tarp spalvingų gėlynų, 19 amžiaus skulptūrų, palmių, įspūdingų rūmų ar prisėdus šalia gražaus tvenkinio. Tokią jaukią atmosferą susikurti galite prie Liuksemburgo rūmų įsikūrusiuose 17-to amžiaus soduose. Parkas yra itin mėgstama vieta tarp vietinių - čia pastebėsite prancūzus, besimėgaujančius tradicine baguette ir jų vaikus, leidžiančius minatiūrinius burlaivius į tvenkino priešais rūmus vandenį (kioske šalia tvenkino turėsite galimybę išsinuomoti laivelį ir sau).

Triumfo arka (12 eurų)

Šarlio De Golio aikštėje stovinti didinga 50-ties metrų aukščio arka buvo pastatyta norint pagerbti Prancūzijos karius, kovojusius Napoleono valdymo metais. Vidinėje arkos pusėje pamatysite 660 generolų vardus ir daugiau nei 100 mūšių pavadinimus. Nepraleiskite progos pasigrožėti įspūdinga panorama nuo arkos viršaus - čia atsiveria vaizdas į 12 Paryžiaus prospektų, la Defence verslo centrą, Montmartre kalvas ir Eifelio bokštą. Įėjimas suaugusiajam kainuos 12 eurų, o jaunimui nuo 18 iki 25 metų - 9 eurus.

Pompidu centras (14 eurų)

Kontrastas istoriniams miesto pastatams - Pompidu meno ir kultūros centras. Priešingai nei klasikiniai meno kūriniai Luvre, čia eksponuojama šokiruojanti moderni architektūra, kuri kitaip vadinama "inside-out" (liet. "išvirkščias") dizainu, ir kiti modernaus meno kūriniai. Šis "išvirkščias" dizainas pritaikytas planuojant pastato išorę - visi įrenginiai, kurie turėtų būti pastato viduje (šildymo ir vandens vamzdžiai, elektros instaliacija ir kt.) yra išdėstyti pastato išorėje. Pastato viduje išvysite 100 000 modernaus meno kūrinių kolekciją - pradedant post-impresionizmu, tęsiant kubizmu ir baigiant Pop menu. Įėjimas kainuoja 14 eurų suaugusiajam, o jaunimui iki 18 metų - nemokamai.

Versalio rūmai (nuo 20 eurų)

Vos valanda kelio nuo Paryžiaus centro ir būsite apsuptas stulbinančia prabanga. Liudviko XIV prašymu pastatyta rezidencija turėjo tapti didingiausiais valdovų rūmais Europoje. Žengus pirmą žingsnį į šio architektūrinio šedevro vidų, panašu, jog karaliaus noras buvo išpildytas: 2300 rūmų kambariai tviska auksu, stebina krištoliniais sietynais, marmuro laiptais, medžio raižiniais, freskomis, šilko kilimais, žmonių skulptūromis, prabangia veidrodžių sale. Įėjimas į rūmus kainuoja 20 eurų, o jeigu pageidaujate pamatyti dar ir muzikinio fontano pasirodymą arba apsilankyti muzikiniuose soduose - tai kainuos 27 eurus.

Eifelio bokštas (nuo 10,20 eurų)

Miesto simboliu tapęs Eifelio bokštas yra turbūt pati pirma turistų lankoma vieta ir net gi kelionės į Paryžių priežastis. Šis išskirtinės konstrukcijos objektas turėjo būti laikinai pastatytas 1889 metų Pasaulinei parodai, tačiau pastatas ne tik liko stovėti, bet ir tapo Paryžiaus veidu. Pakilimas į bokšto viršūnę kainuos nuo 10,20 eurų suaugusiajam (priklausomai nuo to, ar norėsite kilti liftu ar laiptais ir kaip aukštai) ir nuo 5,10 eurų jaunimui.

Viešasis transportas

Mieste patogu keliauti metro, autobusais ar tramvajais. Vienkartinio bilieto kaina - 1,70 eurai ir jis galioja visose prieš tai išvardintose transporto priemonėse. Keliaujant su vienkartiniu bilietėliu 90 minučių laikotarpyje, galite keisti autobuso, metro ar tramvajaus linijas. Prieš lipdami į transporto priemonę, nepamirškite atsižymėti bilieto.

Ar verta Paryžiuje apsipirkti ?

Du kartus per metus Paryžiuje vyksta masiniai išpardavimai. Žiemą jie prasideda antrąjį sausio trečiadienį, o vasarą - birželio mėnesį ir trunka nuo 5 iki 6 savaičių. Jų metu galite "susižvejoti" išskirtinius pasiūlymus, todėl patartina lagamino pilno nesusikrauti.

Bilietai į lankytinas vietas

Jeigu planuojate aplankyti Paryžiaus muziejus ar kitus istorinius paminklus, patartina bilietus įsigyti internetu iš anksto. Taip išvengsite laukimo ilgose eilėse prie bilietų kasų. Beje, galite įsigyti Paryžiaus pasą, kuris leis aplankyti ne tik daugelį miesto muziejų, bet ir pasiplaukioti laivu Senos upe ir naudotis viešuoju transportu nemokamai.

Pinigai

Patartina su savimi visada turėti grynųjų pinigų. Nors daugelyje parduotuvių ir restoranų galėsite atsiskaityti banko kortele, bet kai kurios kepyklėlės ar gatvės prekiautojai priima tik grynuosius.

Jaunimas iki 25 metų

Jaunimui iki 25 metų įėjimas į daugelį lankytinų objektų Paryžiuje - nemokamas.

Kaip iš oro uosto pasiekti miestą?

Pigių skrydžių bendrovės keleivius iš Lietuvos skraidina į Bovė oro uostą, esantį apie 85km nuo Paryžiaus. Patogiausia miestą pasiekti Shutle of Paris - Beauvais Airport autobusu, kuris veža iki Pershing autobusų stoties Paryžiuje. Kelionės trukmė - apie 1.15val., o bilieto kaina - 17 eurų.

Keliauk pėsčiomis

Daugumą lankytinų vietų Paryžiuje patogu pasiekti pėsčiomis, o miestas taip išdėstytas, jog pasiklysti tikrai neturėtumėte. Be to, vaikščiodami nepraleisite progos užklysti į ne vieną romantišką miesto gatvelę.

Pasisveikinimas

Jei planuojate leisti laiką su vietiniais prancūzais, prisiminkite, jog jie sveikinasi kiek kitaip nei mums įprasta. Standartinis prancūziškas pasisveikinimas - bučinys į abu žandus.

Išmok kelis prancūziškus žodžius

Prancūzai tikrai nėra patys geriausi anglų kalbos žinovai, o net ir mokantys šią kalbą - dažnai nenori to parodyti. Todėl verta išmokti kelias prancūziškas frazes:

Labas - Bonjour,

Viso gero - Au revoir,

Prašau - S'il vous plait,

Ačiū - Merci.

Kada keliauti į Paryžių?

Geriausias laikas aplankyti Prancūzijos sostinę - nuo Balandžio iki Birželio ir nuo Spalio iki ankstyvo Lapkričio, kai oras malonus, o turistų minios mažesnės. Nepatartina į Paryžių vykti Rugpjūtį, nes tada dauguma paryžiečių atostogauja ir didelė dalis parduotuvių ir restoranų yra uždaryti.

Sutaupai €7
Ilgasis savaitgalis
Paryžius, Prancūzija
Booking.com vertinimas 7.9 iš 703 atsiliepimų
Kaina asmeniui nuo
400
407
Žiūrėti kelionę