VIRTUALI KELIONĖ Į TAILANDĄ: TOP geriausi visų laikų filmai

Žavingas kraštovaizdis, žymiausi tarptautiniai filmų aktoriai ir įtraukiantys siužetai – visa tai egzotiškasis Tailandas. Neabejojame, jog klasika tapę filmai, rodomi televizorių ekranuose, tikrai bent kartą privertė užsinorėti kelionės į Tailandą. Kino pramonė buvo ir vis dar yra svarbus Tailando klestėjimo šaltinis, demonstruojantis išskirtinį šalies grožį ir čia gyvenančių žmonių kultūrą. Ar prisimenate ikonišką sceną iš „Žmogus su auksiniu pistoletu“, kuomet Roger‘is Moore‘as Džeimso Bondo vaidmenyje pabėga greitaeigiu kateriu kanalu? O pavadinimas „Rembo“ Jums kažką sako? Šios gerai atmintyje įstrigusios scenos yra nufilmuotos Tailande. Kadruose atsiskleidžia nuostabūs šalies orientyrai, paplūdimiai, kriokliai, kalnai, besidriekiantys miesto peizažai, pavertę atostogas Tailande geidžiamiausia kelionių kryptimi tiek vasarą, tiek žiemą.

Kvapą gniaužiantys Bankoko, Puketo, Patajos, Ko Chang vaizdai – vos keletas mėgstamų Tailando „ekranizuotų“ salų. Filmai keliautojams gali ne tik sužadinti smalsumą aplankyti vieną ar kitą šalį, bet ir suteikti reikiamų žinių apie gyvenimą svetur. Jei nesinori skaityti ilgų aprašymų, patarimų, tips‘ų apie keliones į Tailandą, griebkite spragėsių ir susirangykite prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano žiūrėdami vieną iš šių epinių filmų, kurių veiksmas vyksta Tailando miestuose. Daugelyje filmų puikiai atsispindi Tailando šalies raida, pristatomos istorinės akimirkos, tad paruošėme chronologinį geriausių filmų sąrašą (jei kažką praleistume – dėl skonio nesiginčykime), kuriuose veiksmas vyksta šioje šalyje. 

„Bjaurusis amerikietis“ (1963)

Šis Marlon‘o Brand‘o filmas yra žinomas dėl kelių priežasčių. Nors didžioji dalis filmo „Bjaurusis amerikietis“ buvo filmuojama Holivude, Tailande buvo įamžinta išgalvota Pietryčių Azijos šalis Sarkhanas. Dalis scenų buvo nufilmuota Chulalongkorn universitete Bankoke. Sarkhano ministrą pirmininką vaidino Kukrit Pramoj – Tailando ministru pirmininku 1975 m. išrinktas šalies politikos veikėjas. Jei kada keliausite į Bankoką, būtinai savo pažintinę kelionę pradėkite apsilankę tradicinėje tajų trobelėje, kurioje gyveno minėtasis veikėjas. 

„Didysis bosas“ (1971)

Klasikinis Buce‘o Lee kovos menų filmas pasakoja apie jauno kovotojo iš Kinijos, emigruojančio į Tailandą su šeima, likimus. Jie susiranda darbą ledo fabrike ir sužino, kad tai yra narkotikų operacijos frontas. Filme rodomas Pak Chong rajonas Nakhon Ratchasima, kuris yra šiaurės rytų Tailande. Kadangi Tailandas šiuo metu švelnina pandemijos apribojimus, pasirinkę kelionę į Patają ir nusileidę Bankoko oro uoste, į Pak Chong galite keliauti traukiniu. Nors Tailandas atostogautojus labiausiai traukia dėl savo paplūdimių, naktinio gyvenimo ir turtingo kultūrinio paveldo, ši šalis – bene labiausiai palaiminta gamtos. Pak Chong‘e yra Khao Yai nacionalinis parkas, kuris buvo pirmasis nacionalinis parkas visoje šalyje. 

„Žmogus su auksiniu pistoletu“ (1974)

Jei neišsirinksite pažintinės kelionės į Tailandą, už Jus tai padarys „Žmogus su auksiniu pistoletu“. Neabejotinai viename garsiausių Tailande nufilmuotų filmų yra daugybė vietų iš Bankoko ir jo apylinkių. Čia užfiksuotos vietovės, įskaitant Ratchadamnoen alėją netoli Didžiųjų rūmų, Ratchadamnoen Muay Thai stadioną, senovinį miestą Muang Boran ir Damnoeną bei Saduak plaukiojantį turgų. Be to, čia yra ir vienas prabangiausių Bankoko viešbučių „Mandarin Oriental“, kur Džeimsas Bondas vakarieniauja su Mary Goodnight. Tačiau filmas įsimintinas dar ir dėl neįtikėtino Phang Nga įlankos kraštovaizdžio, o Scaramanga slėptuvė yra Ko Khao Ping Gan sala. Dabar ši sala gerai žinoma kaip „Džeimso Bondo sala“ ir yra įtraukta į kelionių maršrutus iš Puketo, Krabi ir Phang Nga. Vienas patogiausių būdų pasiekti salą – kelionės į Puketą metu Ko Khao Ping Gan pasiekti paprasčiausiai keltu. Už „Džeimso Bondo salos“ yra adatos formos kalkakmenio darinys Khao Tapu, kuriame filme Scaramanga čia laikė saulės baterijas, varančias jo lazerinį ginklą. Bondo ir Scaramangos scenos metu už jų fone galima pamatyti Khao Tapu. Leiskitės į pažintinę kelionę Tailande ir ištyrinėkite šios šalies įdomiausius orientyrus su Tedo!

„Elnių medžiotojas“ (1978)

Tai yra vienas iš Vietnamo karo filmų, kuriame Tailandas naudojamas vietoj šio jam artimo kaimyno. Daugybę „Oskarų“ nuskynusiame filme vaidina žinomi aktoriai, tokie kaip Robert‘as De Niro, Christopher‘is Walken‘as ir Meryl Streep. Rusiškos ruletės baro scena, kurioje Walken‘as nusišauna, buvo nufilmuota Bankoko Patpong rajone, o belaisvių stovykla su narvais upėje – Sai Joke, Kanchanaburi. Šį regioną galite aplankyti išsirinkę pažintinę kelionę į Tailandą. Nors ir galima būtų dramatizuoti Kanchanaburi Antrojo pasaulinio karo istoriją, iš tikrųjų mieste galima rasti daug daugiau nei „Mirties geležinkelį“, tiltą per Kwai upę ir Sąjungininkų karo kapines. Šiame regione raiste puikių pramogų, tokių kaip kelionės bambukiniais plaustais palei Kwai upę, ekskursijos po khmerų šventyklos griuvėsius ar diena brangakmenių kaimelyje. Vaizdingoje paupio vietovėje galima ramiai pasivaikščioti, o naktinio gyvenimo mėgėjai čia ras geros muzikos, karaokės ir diskotekų. Jei dabar knieti išbandyti viską savo kailiu – kelionė į Tailandą per Kinų Naujuosius metus bus puiki pradžia pažinčiai su šios šalies įdomybėmis. 

„Mirties laukai“ (1984 m.)

Jaudinanti istorija apie mirties laukus ir genocidą Kambodžoje, valdant raudoniesiems khmerams. Raudonieji khmerai norėjo pašalinti visus, turinčius išsilavinimą, ir išlaisvinti šalį nuo tapatybių, taip sukurdami gryną khmerų visuomenę. Pagrindinis filmo veikėjas, žurnalistas iš Kambodžos, apsimeta, kad jam trūksta intelekto, kai jis yra paimamas į nelaisvę, kad išgelbėtų savo gyvybę. Beveik visas filmas yra pastatytas Kambodžoje ir Niujorke, tačiau filmavimas vyko ir Tailande. Filme taip pat yra scenų iš Bankoko ir Puketo miestų. 

„Rembo“ (1985, 1988 ir 2008 m.)

Trys filmai iš „Rembo“ buvo filmuojami Tailando šiaurinių kalnų, besiribojančių su Mianmaru, atogrąžų miškuose. Jei ne visas vaizduojamas smurtas, Rembo galėjo pasitarnauti kaip Šiaurės Tailando turizmo rinkodaros triukas, kuriame vaizduojami vietovės kriokliai, upės, tankūs miškai, arbatos plantacijos arba kalvų žmonės. Filme galima pastebėti scenų iš Čiangmajaus kaimelio, kuriame yra nuostabi Wat Phra Tak Pha kalnų šventykla. 2008 m. filmuodamas „Rembo“ Sylvester‘is Stallone, matyt, daug laiko praleido Čiangmajaus mieste, nes, kaip pranešama, buvo nuolatinis „The Duke‘s“ restorano lankytojas. 

„Labas rytas, Vietname“ (1987)

„Labas rytas, Vietname“ Bankoko miestą naudojo kaip Saigono pakaitalą. Tailando sostinėje esančio viešbučio „Malaysia“ kambariai buvo paversti radijo stotimi, iš kurios transliavo veikėjas Adrianas Cronaueris. O tailandietės aktorės Jintara Sukapat scenos filmuotos Pukete. Prireikė didžiulių renovacijų, kad antro aukšto numeris taptų radijo apartamentais. Norėdami pašniukštinėti po šio filmo užkulisius, tai lengvai galite padaryti pažintinės kelionės į Tailandą metu arba atostogų skrisdami tiesiai Puketo kryptimi. 

„Kikboksininkas“ (1989 m.)

Jei į savo Naujametinį MUST DO sąrašą jau įtraukei vieną iš šių filmų, bet neįsirašei kelionės į Tailandą, tu nematei „Kikboksininko“. Šiame kovos menų filme Jean‘as-Claude‘as Van Damme‘as mokosi Muay Thai, kad atkeršytų už brolį. „Kikboksininkas“ buvo nufilmuotas keliose Tailando vietovėse, įskaitant Bankoką ir Ajutają. Išleistas 1989 m. šis filmas perkelia filmavimą į kitą lygį. Aikštelė buvo pastatyta Ajutajoje, todėl visas filmo pagrindas sutelktas į šventyklas, tokias kaip Wat Phra Si Sanphet ir Wat Ratchaburana. Išduosime paslaptį.. Kelionės į Bankoką metu gali sudalyvauti šventyklų ture. Įspūdingos šventyklos buvo naudojamos kaip pagrindinio aktoriaus mokymosi scena. Į filmą įtrauktas ir tailandietiškas boksas, kuris vaizduojamas kaip senovinė sporto šaka. Visas siužetas sujungia Wat Tailando šventyklos, Ajutajos kultūrinį meną ir Muay Thai, sukurdamas stulbinantį kultūrinį Tailando paveldą atspindintį šedevrą. 

„Air America“ (1990 m.)

Veiksmo ir nuotykių filme šmėžuoja puikiai žinomi veidai, čia vaidina aktorius Robert‘as Downey jaunesnysis ir Mel‘as Gibson‘as. Vietnamo karo metu šis duetas vykdė misijas Laose, tačiau didžioji dalis filmavimų iš tikrųjų vyko Tailande ir nė vienas iš jų nebuvo daromas nei Vietname, nei Laose. Nuostabūs Maeu Hong Son provincijos peizažai Šiaurės Tailande atstojo Laosą. O vienoje ikoniškiausių filmo scenų Gibson‘o personažas nukeliauja su nieko neįtariančiu Robert‘u Downey jaunesniuoju paskraidyti virš Chong Kham ežero Mae Hong Son mieste. 

„Tarp dangaus ir žemės“ (1993)

Režisieriaus Oliver‘io Stone‘o filmas yra dar vienas iš Vietnamo karo filmų, kuriame Tailando miestai Bankokas ir Puketas naudojami kaip fonas. Tailandas, kaip ir daugumas Vietnamo, yra budistinis, tad kaimo tailandiečių dvasinis genialumas puikiai susiliejo su filmo „Tarp dangaus ir žemės“ tema. Planuojate kelionę į Puketą? Pastabiausiems turime klausimą, gražus Kinijos ir Portugalijos pastatas buvo filmuotas vienoje Puketo miesto vietų. Kokioje? 

„Galvažudžių sala“ (1995 m.)

Vienas kontraversiškiausių šio sąrašo filmų, tačiau pasižymintis nuostabiais vaizdais. Šiame filme kelionė į Tailandą yra romantiška, tačiau apima komedijos, veiksmo ir piratų filmų žanrą, jame vaidina Green‘a Davis. Kai kurios svarbiausios filmo scenos buvo nufilmuotos Bankoke, Puketo saloje Nai Yang paplūdimyje ir Puketo oro uoste. Romantiškos kruizinių laivų scenos buvo nufilmuotos įlankoje prie Panyee salos. Puikus Maya įlankos kraštovaizdis Koh Phi Phi Leh mieste buvo naudojamas daugeliui fono vaizdų, o tai tikriausiai ir yra pagrindinis filmo akcentas dėl kurio verta jį žiūrėti. 

„Žūtbūtinis mūšis“ (1995 ir 1997 m.)

Dalis „Žūtbūtinio mūšio“ buvo nufilmuota aplink senovines Ayuthaya šventyklas ir Sukhotai istorinį parką. 1997 m. tęsinyje Ajutaja vėl buvo naudojama kaip viena iš vietų. Pamenate sceną, kurioje matoma Šviesos šventykla Kinijoje? Iš tikrųjų tai yra Wat Chaiwatthanaram šventykla Ajutajoje Tailande.

„Rytojus niekada nemiršta“ (1997)

Dar vienas Džeimso Bondo filmas, kuriame vaidina Perce‘as Brosnanas. Bankokas čia atstoja Ho Chi Minh, rodoma ir Phang Nga įlanka. Ikoniška scena, kurioje Bondas nusileidžia nuo viešbučio – iš tiesų nusileidžia nuo viešbučio Banyan Tree Bankoke ir pradeda gaudyti motociklą Tailando sostinėje. Sumanūs kelionių organizatoriai suteikė stulbinančiai Khao Phing Kan salai Džeimso Bondo vardą ir pavertė ją viena iš labiausiai lankomų Džeimso Bondo filmavimo vietų pasaulyje. Kaip pasiekti šią garsią pasaulio vietą? Na Jums reikia išrinkti kelionę į Tailandą gera kaina, o nusileidę Bankoko oro uoste vykti į Puketą arba Krabi. Kelionės į Puketą metu į salą galite lengvai patekti lėktuvu arba autobusu. 

„Paplūdimys“ (2000 m.)

Filmas „The Beach“ buvo filmuojamas daugelyje Tailando vietų, tačiau jis labiausiai siejamas su žavinga Maya įlanka Phi Phi Lehe. Filmavimas čia sukėlė daug prieštarų, o vėlesnis turizmo Tailande į Phi Phi salas taip pat sukėlė susirūpinimą dėl Maya Bay aplinkosaugos. Alex‘o Garland‘o romane buvo pasakyta, kad Ang Thong jūrų parkas netoli Ko Samui yra filmo istorijos įkvėpėjas (galbūt kelionė į Tailandą Bankoką Jus taip pat įkvėptų?). Tačiau filmo versijoje tai Maya įlanka, esanti priešingoje Andamanų pakrantėje, kuri naudojama kaip paslėptas paplūdimys. Įsidėmėkite sceną, kurioje vyksta šuolis nuo krioklio – ši vieta yra Khao Yai nacionalinis parkas. 

„Anapus sienų“ (2003 m.)

Gal jau matėte filmą „Beyond Borders“ su Angelina Jolie ir Clive‘u Owen‘u? Ši romantiška drama apie pagalbos darbuotojus buvo nufilmuota Čiangmajuje, Čiang Rajuje ir Kančanaburyje.

Maitinimas: su pusryčiais
Paskutinės minutės pasiūlymas
Pataja, Tailandas
Booking.com vertinimas 7.0 iš 221 atsiliepimų
Kaina asmeniui nuo
1350
Žiūrėti kelionę
Tik pas Tedo.lt
Bankokas, Tailandas
14 dienų pažintinė kelionė: Bankokas - Upė Kwai - Pataja - Ko Chang sala
Jau užsakyta1 kartą
Kaina asmeniui nuo
2301
Žiūrėti kelionę